piątek, 2 lutego 2018

małe zachwyty

Ci co czasem czytają moje wpisy zauważyli może, że uwielbiam modę. Szczególnie szaleję za taką wyrafinowaną, budzącą zachwyt, niezwykłą, odkrywająca nowe przestrzenie... Traktuję ją trochę jak dzieła sztuki. Widzę jej rozwój i śledzę trendy, podziwiając kreatywność twórców, którzy mimo na wiązań do tego co było przemycają wciąż nowe spojrzenie. Dlatego gdy zobaczę coś co mnie zachwyca nie potrafię przejść obok tego obojętnie. Dziś odkryłam przepiękną stylizację księżniczki Wiktorii ze Szwecji.

 
Kreacja bardzo podążająca za trendami: szerokie nogawki spodni, pudełkowy płaszcz, zgaszone kolory...
Wygląda w tym nieziemsko modnie. Niestety klasyczny strój księżnej Kate postarza ją i wygląda dla mnie strasznie poważnie, ponad swój wiek. Przyczyniły się do tego dodatkowo buty na szerokich słupkach, które są zgodne z trendami, ale nie dobrze wyglądają przy tak bardzo klasycznym płaszczu. Rozumiem, że księżna potrzebuje stabilnego podparcia, ale liczę, że po urodzeniu dziecka wróci do szpilek.
Wracając do Wiktorii. Kolory jej stylizacji szalenie współgrają z paletą kolorów tego roku znalezioną na jednym z portali:
Myślę, że księżniczka Wiktoria wygląda, jak współczesna pracująca kobieta, dając natchnienie nam wszystkim, na ciekawe i zarazem formalne ubranie, podkreślające nasz profesjonalizm i siłę. Jednocześnie strój ten jest pełen świeżości i młodości, dzięki użytym kolorom.

A jaka jest wasza opinia?

2 komentarze:

  1. Na modzie się nie znam, więc pod tym kątem nie mogę się wypowiedzieć... może też dlatego, że się nie znam, to powiem, że w mojej ocenie Księżna wygląda też świetnie, natomiast bardzo podobają mi się pastelowe kolory ubioru Księżniczki, choć powinna mieć mniejszą szerokość ramion płaszcza.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książniczka Wiktoria na pierwszy rzut oka skojarzyła mi się z Jackie Kennedy. Stylizacja jak z lat 50-tych wyjeta! Masz rację-rewelacyjna!

    OdpowiedzUsuń