poniedziałek, 10 lipca 2017

wakacyjne "decor my ideas"

Weekend spędzony w domu był  bardzo owocny. Wreszcie mogłam coś zmienić w wystroju, żeby poczuć klimat wakacji.
Udało mi się za grosze znaleźć wazy Włocławka na OLX i w ten sposób chciałam nawiązać odrobinę do stylu hampton.
W amerykańskich stylizacjach zazwyczaj są mają granatowo-białe wazy chińskie, czasem Rosenthala lub holenderska Delft. Ja chciałam zrobić to bardzo niskim kosztem i nawiązałam do naszych tradycji. Słoje/wazy hampton są bardziej pękate i pewnie większe.

O takiej ceramice możecie poczytać np.: TU
W weekend też udało mi się powiększyć ogródek balkonowy. Ja wybieram roślinki bardzo odporne na upały bo mam balkon od południowego-zachodu i od 10.00 do zachodu pali słońce (no chyba ze jest zachmurzenie jak ostatnio).

Odgrzebałam również moje stare muszle z nad morze. Jeszcze mam gdzieś w piwnicy większe muszelki, ale jakoś nie mogłam ich znaleźć. Brakuje mi jakiejś imitacji koralowca i rozgwiazdy, ale to już kiedy indziej zakupię :-).


 
Pracując cały tydzień, oddycham sobie moją plażą w oknie !
Życzę miłego tygodnia!
 

3 komentarze:

  1. Ten ogrodowy zestaw z trawami podoba mi się najbardziej. Jak widzę trochę morskich dekoracji pojawiło się w Twoim domu. Super świecznik.
    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wakacje i lato - najlepsza pora na kwieciste ozdoby w domu. Ja już w swoim mieszkaniu tonę pod natłokiem kwiatów i gęstością ich zapachu. A wszystko przez to, że moja Ania ma na punkcie kwiatów niezłego świra. :)

    OdpowiedzUsuń