piątek, 11 marca 2016

bo ja chcę grać w zielone cz. 2 - kosz z kwiatem

 
Na tę wiosnę modny jest zielony na full: od dodatków domowych po bujne kwiaty i dziś chciałam napisać o pomyśle na roślinność w domu.
 
 
 
Od jakiegoś czasu (miesiąca-dwóch) spotykam w gazetach wnętrzarskich i na zagranicznych blogach piękne rośliny w dużych koszach.
 
 
Jakoś półtora roku do dwóch temu kupowałyśmy takie wielkie piękne kosze na poduchy, koce i inne przydacie. Bo dziwne że na blogach robimy podobne rzeczy. Może działa stara zasada że lubimy to co znane, a może jednak trenseterzy nam mieszają w głowach :-).
Gdy nadeszła zima i wszystkie koce i poduchy poszły w ruch, nie potrzebowałam już kosza ... i ...
wstawiłam do niego mój największy kwiat.

 


 
 
Teraz patrzę, że to całkiem normalne :-). Jedynie mój kwiat nie jest tak okazały jak te z netu, ale chciałabym mieć filodendron :-), żeby pasował do plakatu (TU)

 
 
i wszystko by się spasowało!

 
 
jeszcze na dodatek wspaniałe poszewki na poduchy od Lucy - kocham jej pomysły!
i mam zielony salon :-)
 
Na znalezionych z netu zdjęciach królują figi:
 


 źródło m.in.: http://gravity-gravity.tumblr.com/

czwartek, 10 marca 2016

Marzę o słońcu i zieleni...

Długo mnie nie było, bo wyjechałam na 2 tygodnie urlopu i nie zaglądałam do sieci przez ten czas. Zwiedzałam Kraków. Znam niby to miasto bardzo dobrze, bo często bywam tam, a ciągle mnie zaskakuje (niestety zarówno pozytywnie jak i negatywnie tym razem).
Po powrocie czekało na mnie dużo prania i porządków, więc do żywych wracam dopiero teraz.
 
******
 
Niestety podczas urlopu zupełnie nie dopisała pogoda: zachmurzenie i deszcz były codziennością, więc tęsknie za słońcem i radosnymi kolorami. Z tej mojej tęsknoty wziął się dzisiejszy kolaż. Jest troszkę od czapy i potwornie przeładowany kolorem, ale tego mi trzeba dziś!!!
W tym duchu podaję też pomysł na domową deco - TU.
Kilka starych koszul i jaki efekt!
 
 
 
***
 
Chciałam jeszcze się podzielić się z wami, iż zapisałam się na kurs internetowy "Project Life"-u. Zaczyna się 15-tego. Mam zamiar zadokumentować ostatni wypad. Postaram się pokazywać efekty moje nauki.
 
(kurs był tu - http://worqshop.shoplo.com/)
 
 
P.S. Za Conhitą polecam katalog designarskiego polskiego fotela 366 -  TU