poniedziałek, 7 listopada 2016

Jak co roku moje przymiarki do Świąt...cz.1

Na początek przymiarek świątecznych robię dwie rzeczy: ustalam w jakim klimacie będą całe święta i robię sobie świąteczny planer.


I
... a więc czas, żeby pomyslec o kolorach na święta i znowu pojawił się dylemat w jakiej kolorystyce zrobić wystrój pokoju na święta?
 
1. Tradycyjnie można mieć choinkę w eleganckich odcieniach: srebrnym i białym lub złotym i białym.
2. Można wybrać klasykę: czerwony i złoty, czerwony i srebrny lub biały, czerwony-biały-złoty, niebieski-biały...
3. Był czas gdy szalałam z pastelami i błękitno-różowo-biała choinka była tym co kocham.
4. Można poszaleć z tradycyjnymi kolorlami i szukać połączeń: zielono-złote, burgund-zieleń-złoto, róż-zieleń-biały.
 
5. A można przyjrzeć się palecie oryginalnych kolorów i próbować coś
Note: On-screen and printer color representations may vary from actual paint colors.
0795 Martina Olive 
 
1067 Sweet Baby Rose

1136 Romp
 
 

 
 

0129 Arrowhead 
1215 Purple Shadow  

0935 Yellow Shout

1053 Sun's Rage
0688 Cold North
0620 Star Studded
 
 
 
 
  

 


 
Dumałam i dumałam i wydumałam... Zostaję przy tym co wymyśliłam w zeszłym roku. Świat na około szary, ciągle są jakieś problemy, a święta maja być wesołe i energetyczne!!!


Paleta barw moich Świąt będzie bardzo tradycyjna - to taki amerykański klasyk: dwa odcienie zieleni, czerwony ciemny i jasny oraz biel.
 
II
Jeśli chodzi o planer to korzystam z LINK co roku jakoś go ulepszając po mojemu i dodając kolejne karty. Właśnie koło pierwszych dni listopada siadam, żeby przejrzeć planer, wydrukować nowe karty i rozplanować zadania.
 
  
 
i ustalam mój plan gry na 2 miesiące przed Świętami. Nie cierpię tej gorączki tuż przed samymi Świętami, więc rozkładam sobie wszystko na dłuższy czas, żeby powolutku i bez stresu zdążyć. Już po kilku latach wiem, że czym wcześniej w listopadzie wezmę się do roboty, tym milej będzie tuż przed i w Święta. Pozwoli mi to na spotkania ze znajomymi i rodziną, bez poczucia że czegoś nie zdążę, bez latania po sklepach w największym tłoku.
 
 
i tak zaczynam od przygotowań do Adwentu:
1. Przemyśliwuję moje nawyki, zachcianki, tryb życia i planuję co mi najbardziej pomoże w rozwoju osobistym czego powinnam się wyrzec na czas Adwentu - czyli moje postanowienia Adwentowe. Ćwiczenia duchowe i samodoskonalenia są znane w każdej religii i teorii rozwoju duchowego, dlatego warto docenić nasze chrześcijańskie zwyczaje i praktyki i podejść do nich na poważnie.
 
2.  Drugi element przygotowań do kalendarz Adwentowy. Żeby był etapem przygotowań do Świąt musi być przemyślany, a nie zbiorem cukierków. Ja przygotowuję go dla dorosłych, co widać po przykładach. W tym roku piszę zadania na poszczególne dni, typu: "uśmiechnij się do koleżanki z pracy", "pomóż starszej osobie", "kup kwiatek komuś bliskiemu". Można zamiast zadań pisać cytaty jakiś ważnych myśli lub podziękowania dla siebie.
 
 
3. Wieniec Adwentowy - muszę go zaplanować, żeby wszystko zdążyć kupić i przygotować, bo zdarzało mi się nie wyrobić na pierwszą niedzielę adwentu :-).
 
 4. Kolejne etapy już wiążą się z samymi Świętami i o nich następnym razem
 

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam grudzień. Wypatruję już tego miesiąca z wielką niecierpliwością:)
  ściskam kochana:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś niesamowita ! W podejmowaniu decyzji i planowaniu zawsze byłam kiepska :(

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja akurat z tym sobie radzę, za to inne talenty gorzej😀

  OdpowiedzUsuń